I bandittenes fotspor

Alf B. Bryn satt Korsika på kartet i sin bok fra 1943. Det nyter Paula Voldner og Sverre Jordbakke godt av på sine første reiser for nystartede Klatreeventyr.

Sist oppdatert: 5. desember 2022 kl 19.30
Heftig: Sofie Agdestein cruiser på den fantastiske multipitchen Jeef (7b) i Bavella på Korsika. Foto: Aleksej Jaruta
Heftig: Sofie Agdestein cruiser på den fantastiske multipitchen Jeef (7b) i Bavella på Korsika. Foto: Aleksej Jaruta
Lesetid: 18 minutter

«Did you pack tents and sleeping bags? We are sleeping outside the next three nights.» 

Noe brutalt kom det på meg i mottakshallen på flyplassen i Bastia. Første rene klatretur utenlands for undertegnede, og kroppen og hodet hadde kanskje forventet en litt mildere start, men jeg var ved godt mot. Et rimelig celebert selskap for min første utenlandserfaring i veggen. Med på flyet satt Sofie, Tellef, Aleksej og Paula. Alle med en imponerende loggbok, min var meget tynnere, så ting lå til rette for en lærerik tur. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen