Landslagsuttaket består seniorlandslag, juniorlandslag, paralandslag, utviklingslag senior og utviklingslag junior. 

Norges klatreforbund håper at de fleste konkurransene vil gå som vanlig i 2021. 

Annonse

Landslagssjef Nicki Horak sier til Norges klatreforbund at: – De andre på landslag og utviklingslag er valgt ut basert på prestasjoner i løpet av 2020. Siden fjoråret ble veldig spesielt, med avlyste konkurranser både globalt og nasjonalt, har vi sett på både eldre og nyere resultater.

Les også om hvordan konkurranseåret 2021 blir. 

Paralandslaget er valgt ut etter nivå og motivasjon, og de er i en fase der de primært søker konkurranseerfaring i 2021. 

Landslagssjef Nicki Horak sier at: Mange av de nye klatrerne har aldri konkurrert i utlandet med internasjonal "motstand". Det blir alltid en lærerik opplevelse, og vi kan bare håpe at pandemiens begrensninger ikke forhindrer dette i 2021. 

Les hele saken på Norges klatreforbund sine nettsider.

Uansett er det et svært utviklingslandslag på juniorsida, og kanskje noen av dem vil fylle opp seniorlandslaget på sikt.

Les også om hvorfor det er så seniorer i konkurranseklatring i Norge. 

Dette er utøverne for landslag og utviklingslandslag i 2021: 

Seniorlandslaget

  1. Sunniva Eik Haave Oslo KK
  2. Tina Johnsen Hafsaas Kolsås KK

Juniorlandslaget

  1. Ørjan Rødland Vaage Haugaland KL   
  2. Ingrid Kindlihagen Haugaland KL    
  3. Emma Støver Wollebæk Trondheim KK                         
  4. Sunniva Øvre Eide Grenland KK          
  5. Edel Lemvik Bratte Rogalands Venner                                                                            

Paralandslaget

  1. Isak Ripman Tromsø KK   
  2. Dina Eivik Trondheim KK   
  3. Iben Kongsvik Paulsen Bergen KK   
  4. Eirik Gudbrandsen Oslo KK 

Disse konkurrerer i åpne internasjonale konkurranser                                                      

  • Chris Hamper Våtedal tindeklubb               
  • Sebastian Menze Bergen KK

Utviklingslag senior

  1. Leo Ketil Boe Bergen KK   
  2. Albert Ilsaas Suthurst Kolsås KK   
  3. Regine Storå Bodø KK  
  4. Tuva Eik Haave Oslo KK 
  5. Oda Aagard Lauridsen Lillehammer KK

Utviklingslag junior

  1. Tobias Reidel Oslo KK                              
  2. Arne Farestveit Sogndal IL                   
  3. Teodor Kirkebø Kolsås KK   
  4. Kristoffer Raa Danielsen BRV                  
  5. Elize Franzen Olsen Lillehammer KK    
  6. Camilla Sørbotten Marcussen Haugaland KL   
  7. Per-Ravio Caspersen Kolsås KK                
  8. Andreas Kaada BRV                             
  9. Trym Skuggen Landmark Kolsås KK              
  10. Alfred Kirkebø Kolsås KK                           
  11. Daniel Midtun Drammen KK                  
  12. Sverre Olof Stensland Blix Kolsås KK
  13. Truls Jönnum Mikaelsen Trondheim KK     
  14. Auror straume Karlsen Bergen KK        
  15. Lea Aarø-Stillesby Kolsås KK
  16. Hanne Sofie Sletten Biørn-Lian Oslo KK    
  17. Iselin Østerås Trondheim KK                 
  18. Lars Martin Leinebø BRV