Tina Hafsaas trekker seg fra landslaget

Etter 15 år som landslagsklatrer takker Tina Hafsaas for seg. – Det er vemodig.

Sist oppdatert: 1. oktober 2024 kl 15.04
Portrett av Tina Hafsaas med kalk på hendene
Takker for seg. Tina Johnsen Hafsaas, en av våre mest meritterte klatrere, dropper innternasjonale konkurranser og konsenterer seg om klatring på naturlig stein fremover. Foto: Arkiv
Lesetid: 5 minutter

– Skaden min er såpass begrensende at jeg ikke ser for meg å kunne gjøre retur til verdenscup i nærmeste fremtid. Da vil jeg heller fokusere på det jeg kan gjøre bra, og det er å klatre ute og trene for det, sier Tina Hafsaas.

Tina Hafsaas' meritter

Tina Hafsaas er en av Norges mest meritterte konkurranseklatrere. Hun vant 11 NM-gull, tre NM-sølv og en NM-bronse i perioden 2009–2023. Dessuten har hun vunnet Kongepokalen fem ganger. Hun er eneste norske kvinne som har klatret verdenscupfinale. I tillegg har hun EM-finale og 4. plass fra verdenscup og semifinale i VM (13.plass). Bare 16 år gammel klatret hun sin første semifinale i verdenscup.

Som junior tok hun bronse i VM, hun vant europacupen sammenlagt (2012), og tok gullmedalje i flere individuelle cuper.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen