Dårlig oppførsel gir adkomstproblemer

Mangel på folkeskikk og feilparkerte biler setter Bohuslän-klatring i fare. – Dessverre er det ofte nordmenn som ikke tar hensyn, sier Petter Åsander i Bohusläns Klätterklubb.

Sist oppdatert: 26. november 2024 kl 13.34
mann klatrer sva med blå himmel og sjø i bakgrunnen.
En elev av Petter Åsander på ruten H.D. Evoultion på Skyggeberget (Sotenäs) i Bohuslän. Foto: Petter Åsander
Lesetid: 5 minutter

– Jeg tror vi har problemer med å nå ut til det norske publikummet, sier klatreveteranen Petter Åsander, som tidvis har reist rundt i Bohuslän for å blidgjøre irriterte grunneiere.

Klatrerne utøver aktiviteten sin på grunneiernes nåde og er helt avhengige av et godt forhold til disse.

Vi samler kreftene på Fri Flyt
I løpet av året legges norsk-klatring.no ned. Vi flytter standplass til friflyt.no, med fullt fokus på bratt friluftsliv. Det meste av tester og reportasjer flyttes til friflyt.no/klatring. Bli med videre!
 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen