Kirkebø og Caspersen imponerte

Teodor Kirkebø og Per Ravlo-Caspersen klatret suverent og kvalifiserte seg til finalen i helgens europacup for ungdom i Kaunas i Litauen.

Sist oppdatert: 2. mai 2023 kl 14.44
Teodor Kirkebø, en av to norske finalister i helgens europacup for ungdom. Foto: Gaute Olsen
Teodor Kirkebø, en av to norske finalister i helgens europacup for ungdom. Foto: Gaute Olsen
Lesetid: 4 minutter

Ingen av dem hadde mulighet til å delta i den første konkurransen i cupen forrige helg på grunn av få kvoteplasser og skade, men i helgens runde i Kaunas slo de til.

Guttene kvalifiserte seg henholdsvis som nummer 3 og 4, Teodor med seks av seks topp og Per med fem topp og alle seks soner. I finalen toppet de begge ett bulder hver, og Per med en sone mer ble nummer 5 og Teodor nummer 8. I finaleheatet ble det toppet tre buldre og Tyskland tok gullet.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

Kvinne holder opp premieplakett i glass foran innendørs klatrevegg
Teknikk og tålmod

Tålmodighet ga gull

Gutt med norsk flagg og jente, begge smilende med gullmedalje foran innendørs klatrevegg
Ingen sorg i Gøteborg

Norsk gullbonanza

KLATRER med shorts i hvit vegg
12. plass i europamesterskapet

Ravlo-Caspersen beste norske i EM

Portrett av Tina Hafsaas med kalk på hendene
Dropper internasjonale konkurranser

Tina Hafsaas trekker seg fra landslaget

jente som klatrer
Imponerte med åttende plass

Kindlihagen med sesongbeste

jente som klatrer
Tina Hafsaas om Paris-OL

– Spennende tid for klatresporten

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen