Jentene best blant de norske i Europacupen i Praha

Sesongstart for den europeiske buldrecupen med syv nordmenn stillende til start, og flere damer klatret semifinale.

Sist oppdatert: 2. mai 2022 kl 13.24
FLASH: Sunniva Haave flasher en av de fysiske kvalifiseringsbuldrene som den eneste med topp. Foto: Reino «Nicki» Horak.
FLASH: Sunniva Haave flasher en av de fysiske kvalifiseringsbuldrene som den eneste med topp. Foto: Reino «Nicki» Horak.
Lesetid: 5 minutter

Lørdag og søndag klatret Norges elite i Praha, Tsjekkia for det som var årets første europacup for seniorer. Det var også sesongstart for den ferske Norgesmesteren Sunniva Haave.

Hun imponerte stort i kvalifiseringen og ble nummer to i sin gruppe. På grunn av mange deltagere konkurreres det i to grupper hvor de ti beste fra hver gruppe går videre til semifinale, slik som også verdenscupen klatres.

Vi samler kreftene på Fri Flyt
I løpet av året legges norsk-klatring.no ned. Vi flytter standplass til friflyt.no, med fullt fokus på bratt friluftsliv. Det meste av tester og reportasjer flyttes til friflyt.no/klatring. Bli med videre!
 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Hjemmefavoritt Adam Ondra svarte til forventningene | NORSK-KLATRING.NO