Sunniva Haave forsvarer sitt nordiske mesterskap i buldring

Til helgen skal det kåres nye nordiske mestere i buldring for både senior og de tre juniorklassene. Det er 226 påmeldte med alle nasjoner representert. Mesterskapet avholdes i Lerum, Sverige og fra Norge reiser det en stor tropp

Sist oppdatert: 17. mars 2022 kl 08.37
BULDRING
REGJERENDE MESTER: Sunniva Haave tok i 2019 sin første nordiske tittel i Helsinki, noe hun forsvarte i 2021 og stiller til helgen som storfavoritt. Foto: Rami Valonen
Lesetid: 2 minutter

38 nordmenn står registrert som påmeldt, hvor blant annet vår regjerende nordiske mester Sunniva Haave skal ut i ilden for å forsvaret tittelen. En tittel hun har holdt siden 2019.

Ingrid Kindlihagen deltok ikke på Norgescupen forrige helg, men kan gi Sunniva motstand i Sverige. Danmarks Katrine Salling er også å se på listene, og hun er den mest aktive nordiske buldreren på den internasjonale konkurransearenaen.

Vi samler kreftene på Fri Flyt
I løpet av året legges norsk-klatring.no ned. Vi flytter standplass til friflyt.no, med fullt fokus på bratt friluftsliv. Det meste av tester og reportasjer flyttes til friflyt.no/klatring. Bli med videre!
 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen

Sunniva Haave forsvarer sitt nordiske mesterskap i buldring | NORSK-KLATRING.NO