Thilo Schröter har gått 8c DWS-rute i Flatanger

Det er ikke så vanlig at DWS-ruter blir etablert rundt omkring i Norge, og nå har Thilo Schröter gitt enda en grunn til å dra til Flatanger som ikke innebærer klatring på Hanshelleren.

Sist oppdatert: 24. juni 2021 kl 07.00
8c DWS: Thilo Schröter har gått denne fantastiske fine linja i Flatanger. Foto: Marco Zanone
8c DWS: Thilo Schröter har gått denne fantastiske fine linja i Flatanger. Foto: Marco Zanone
Lesetid: 3 minutter

Thilo Schröter og Tina Johnsen Hafsaas har vært fire uker i Flatanger for å spille inn en film om klatring i Flatanger og Fosen-halvøya.   

I anledning filminga hadde de funnet en mulig Deep Water Solo (DWS) rute, og Thilo gikk den i løpet av kort tid og graderte den til 8c. 

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen