Verdens beste klatrer vender tilbake til Hanshelleren

Stefano Ghisolfi er som en trekkfugl, om høsten er det Norge og Flatanger som trekker ham av gårde fra hjemmet i Italia. Vi har tatt en prat med den miljøbevisste Italieneren.

Sist oppdatert: 18. august 2022 kl 13.41
HERJING I FLATANGER: Stefano Ghisolfi andrebestiger Change (9b+) på Hanshelleren i Flatanger. Foto: Henning Wang.
Stefano Ghisolfi andrebestiger Change (9b+) på Hanshelleren i Flatanger. Foto: Henning Wang.
Lesetid: 7 minutter

De fleste som er opptatt av klatring og prestasjoner, enten på klippe eller i konkurranser har antagelig fått med seg navnet til 29 åringen Stefano Ghisolfi. Noe annet ville vært merkelig.

Stefano har vært en fast gjest i internasjonale konkurranser og har 15 medaljer fra world cup i led-klatring og vant world cup sammenlagt i 2021. Ved siden av å være en av verdens beste konkurranseklatrere er Stefano også en av de som i noen år har sjonglert mellom utendørsklatring og konkurranseklatring.

Allerede abonnent?  

Med magasinKun digitalt
99 kr/md i 12 md*
+ 8 utgaver av Fri Flyt magasin
119 kr/md i 3 md*
+ 2 utgaver av Fri Flyt magasin

*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.

Er du under 28 år?

Da får du halv pris på Fri Flyt.

Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.

Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.

 

Relaterte artikler

STERKING: Jakob Schubert fra Østerrike er muligens verdens beste klatrer. Foto: Moritz Klee
Flatanger-prat med Jakob Schubert

– Min største mentale utfordring noensinne

VISER MUSKLER: Østerrikske Jakob Schubert tar i hardt når han jobber på det foreløpig ubestegne stor-prosjektet Project Big i Hanshallaren i Flatanger. Foto: Tore Meirik
Filmer fra Flatanger

– Fetere linje enn Silence

LANGTIDSPROSJEKT: Italienske Stefano Ghisolfi er i full gang med å bli den første som repeterer verdens vanskeligste klatrerute; Silence i Flatanger. Foto: Stefano Ghisolfi arkiv
Klatring har møtt Stefano Ghisolfi i Flatanger

Mannen som skal bekrefte 9c

PROJECT BIG: Jakob Schubert prosjekterer Adam Ondras monster-prosjekt i Hanshallaren. Foto: Tore Meirik
Sterkinger i Trøndelag

Showdown i Hanshallaren

FLATANGER: Ukjent klatrer på bratte ruta Valkyrie 8c. Foto: Tina J. Hafsaas
Førstebestigning i Hanshelleren

Ny monsterrute i Flatanger

FLYT: Thilo Schruter finner flyten på oppdagelsesferd i Hasvåg. Foto: Foto: Marco Zanone
Se episode fire av Unfolding Lines In Flatanger

Se Thilo Schröter førstebestige 8A-buldre i Flatanger

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen