Klatreskoene fra Ocun er overraskende lett å få på foten til tross for en trang randgummi over akilles.
Bullit er testens stiveste klatresko og ville antagelig passet bedre i en test av all round sko.
Strammingen på skoen er en borrelås som er splittet og festet to steder på skoen. En tykk del går rett over vristen og en tynn del snor seg over forfoten via en plasthempe. Antagelig er det tenkt at denne hempen skal erstatte rigiditeten man får ved snøring. Utførelsen er imidlertid så dårlig at stroppen ikke vil kunne bli stram på noe tidspunkt. Plasthempen vil i tillegg hindre toe hooks på større formasjoner.
Ocuns klatresko er stiv og står stabilt og godt på små fottak i vertikalt terreng. Stivheten i skoen fra den tykke mellomsålen sammen med ganske tykk gummi gjør at skoen mister noe presisjon på de minste fottakene.
Oppgitt størrelse: 43
Reel størrelse: 38
Materiale: Mikrofiber
Stramming: en borrelås med to festepunkter
Gummitykkelse: 4mm
Gummitype: Cat 1.5
Vekt: Oppgitt vekt 220 gram (uk7) målt vekt 247 gram (uk9)
Ruter inne: Med en stiv mellomsåle er skoen ypperlig på ruter innendørs. Skoen blir ikke vesentlig mykere av å bli varmet opp når den er lenge på foten.
Buldring inne: God på heel-hooks takket være en stram randgummi. På toe hooks på større formasjoner er spennen til den ekstra stroppen i veien. Skoen er alt for stiv til å fungere godt på volumer.
LES OGSÅ: Test av Five Ten Aleon
Buldring ute: Ocun Bullit er en av testens beste til å utvikle kraft på små lister! Faller likevel litt igjennom da skoen er for stiv til å få følsomhet på de minste fottakene.