Test av Black Diamond Vector

Black Diamond Vector er en klatrehjelm godt egnet til norske fjell. Black Diamond Vector er en tøff hjelm med god hakestropp og gode løsninger for justering.

Sist oppdatert: 20. mai 2020 kl 12.00
Black Diamond Vector klatrehjelm til test
BLACK DIAMOND VECTOR: Godt egnet for norske fjell
Black Diamond Vector

Vekt: 231/240 gram

Pris kr 899,-

Black Diamond Vector oppleves som en robust utgave av Vapor; den er tykkere og har færre og mindre luftehull. Dermed er Black Diamond Vector også bedre egnet til norske fjell, med mindre du står midt på Sydpillaren på Mongejura i solsteiken.

Det kan være så varmt at du damper, og da passer nok Vapor best. Slike forhold møter man dog sjelden i Norge, og vanligvis trenger man mer varme og værbeskyttelse enn lufting.

Vi samler kreftene på Fri Flyt
I løpet av året legges norsk-klatring.no ned. Vi flytter standplass til friflyt.no, med fullt fokus på bratt friluftsliv. Det meste av tester og reportasjer flyttes til friflyt.no/klatring. Bli med videre!
 

Relaterte artikler

 

Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen