Beal er et av de gamle ærverdige franske merkene, som fra 70-tallet gjorde seg bemerket med tauproduksjon.
«Gammelt» i klatreutstyrssammenheng er jo relativt, all den tid klatreutstyr knapt ble produsert før forrige århundre.
Beal har på mange måter kopiert Petzl i sin utstyrsportefjølje. Men med Cocoon Clic Clac har de skapt et columbi-egg som ingen andre på kalkposefronten. Løsningen fungerer helt upåklagelig, og den posen vi hadde på test var potte tett.
Vekt: 110 gram
Åpning: Fjærmekanisme
Belte: Medfølger
Lomme: Nei
Størrelse: Stor
Pris: 330 kroner
*Forutsetter 6 eller 12 måneder bindingstid. Kanselleres når du vil, med tilgang ut bindingstiden. Fornyes automatisk hver måned etter bindingstiden.
Da får du halv pris på Fri Flyt.
Slik fungerer det:Betal med Vipps, del fødselsdatoen din med oss og få halv pris fram til du fyller 28 år. Når du har fylt 28 år endrer vi til vanlig pris, og sender deg et varsel i forkant.
Alle abonnement fornyes automatisk til ordinærpris. Kanseller når du vil, men senest 48 timer før fornyelse. Se Fri Flyts bruker- og abonnementsvilkår her.
Norsk-klatring.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo
Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalist: Tore Meirik
Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen