Dokumentar om ulykkesdøgnet på K2

Fjellklatrer Cecilie Skog forteller for første gang om det skjebnesvangre døgnet på verdens farligste fjell K2, der hennes mann Rolf Bae ble tatt av et isras og drept.

 
kommentarer (0) | print | RSS | Tips

4. august, 2008 ble Rolf Bae og 10 andre fjellklatrere tragisk revet bort under bestigningen av K2. Fjellet som betegnes som verdens farligste er også verdens nest høyeste med 8611 moh. Det var ved det kritiske partiet kjent som The Bottleneck at Rolf Bae og resten av klatrerne ble tatt av et isras og fanget i den såkalte "dødssonen" uten mulighet til å komme seg ned. Hans kone, Cecilie Skog, og Lars Nessa hadde tidligere på dagen nådd toppen og var på vei ned. De unngikk raset og overlevde.

På TV 2, Onsdag kl 21.40 i programmet Dokument 2, forteller Cecilie Skog for første gang i om hva som foregikk under ekspedisjonen, og hendelsen det siste døgnet.

Vakre, farlige fjell: K2, verdens nest høyeste fjell. Foto: Adam Jacob Muller

Kategorier

Kommentarer hentet fra forum

Ingen kommentarer. Bli den første til å kommentere!

Flere saker fra "Inspirasjon"

Mest lest den siste uka